Kompozit Tabela

Bu sayfada (kompozit tabela) işleminde kullanılan makine ve ekipmanlar, alüminyum kompozit tabela teknikleri hakkında bilgiler bulunmaktadır.

Kompozit Tabela

Polietilen denilen (bir çeşit plastik) maddenin iki yüzeyinin alüminyum levhalarla kaplanmasıyla oluşturulan yapı malzemesine kompozit panel denir. Kompozit paneller öncelikli olarak bina dış cephelerinde dekor ve dayanıklılık amaçlı kullanılmaktadır. Fakat son yıllarda tabela yapımında kullanılma oranı gün geçtikçe artmakta.

Kompozit tabelalar alüminyum kompozit panellerin kesilerek derz açma yöntemi ile oluşturup oyulması veya üzerine kutu harf monte edilerek yapılan tabela modelidir. Genel olarak kompozit tabela denildiğinde akla gelen ilk tabela modeli kompozitin oyularak içerisine yerleştirilen pleksilerin içeriden ledler ile aydınlatılıp kompozit tabela haline getirlmesidir. Diğer tabela modellerine göre kolay yapılamaktadır. Burada önemli olan şeçilecek kompozitin renk ve ölçüsüdür.

Kompozit Tabela Fiyatları
Kompozit tabela fiyatları diğer tabelalara göre hesaplandığında daha uygundur. Fiyatlandırma işlemi yine diğer tabelalarda olduğu gibi tabela yükseklik, genişliğidir. Diğer bir fiyata etki edecek unsur ise oyulacak tabelanın şekli yani oyulacak desenin çizgi hatlarındaki kıvrımlardır. Bu kıvrımların ince ve fazla olması tabela işçiliği bakımından fazla zaman alacağı için buda tabelayı fiyatlandırırken göz önünde bulundurulan etkenlerden biridir.

Kompozit Tabela Modelleri

Kompozit tabela, yüksek teknolojiler ile üretilen, görüntü açısından modernlik sağlayan ve kolaylıkla kullanılabilen yapı elemanlarından biridir. Birçok binayı yepyeni bir görüntüye kavuşturan bu tabelalar, hem iç hem de dış yüzeylerde kullanılabilmektedir. Bunun için alüminyum kompozitler tercih edilirken aynı zamanda şık bir görünüm de elde edilmektedir. Son dönemde genellikle tabela alanında çok sık kullanılmaya başlanan bu paneller, uzun süre dayanıklı olmasının yanı sıra görüntüsü nedeniyle de ilk tercihlerden biri oluyor. Paneller, alüminyum malzemeden üretilmektedir ve çoğunlukla tabaka halinde satılmaktadır. İstenilen ölçülere göre hazırlanan bu yapıların bilinen diğer ismi ise Alükobant tır.

Arzu ettiğiniz logo yahut yazıların oyma tekniği kullanılarak şekil verilmesi işlemine kompozit tabela denilmektedir. Kompozit tabela kişinin isteğine ve zevkine göre uygulanacağından dolayı tabelalar arasında farklılıklar yaşanması elbette ki mümkündür. Sektörden sektöre değişen istekler kompozit tabelalar içinde geçerli olmaktadır. Yani firmaların talepleri birbirinden farklı olabilir ve kompozit tabela fiyatları da buna göre belirlenecektir.

En az iki farklı malzemenin makro boyutlarda birleşerek oluşturduğu yeni malzemeye kompozit malzeme denir. Kompozit üretimindeki amaç, tek başına uygun olmayan, birbiri içerisinde çözünemeyen malzemeleri kullanım alanlarına uygun özellikleri verebilecek duruma getirmek için yeni özellikler katmaktır. (Dayanım, hafiflik, esneklik, maliyet, vb.) Kompozit Tabela ve cephe kaplama imalatı yapmaktayız. Mağaza ve bina kaplamalarında en uygun ve özel projeler ile sizlere hizmet vermekteyiz. Kompozit Tabela, Tabela Tasarımı, Işıklı Tabela Totem Tabela Bina Kaplama Çatı Tabelası Cephe Tabelası Yol Tabelası Yönlendirme Tabelası Bayii Tabelası Seri Tabela Harf Tabela Yol Tabelası Benzinlik Tabelası Reklam Tabela Otel Tabelası Hastane Tabelası Eczane Tabelası İş Yeri Tabelası Tabela Üretimi Tabela İmalatı.

Alüminyum Kompozit Tabela

Alüminyum Kompozit Paneller ileri teknoloji ile üretilmiş olup, modern mimaride rahatlıkla kullanılan ve sıklıkla tercih edilen bir yapı elemanıdır.

Her türlü bina ve konstrüksiyonda yeni bir görünüm ve modern çizgiler üretilmesine yardımcı olur. Binaların iç ve dış yüzeylerinde kullanılabilirliği alüminyum kompozit panelleri tercih edilen bir yapı malzemesi haline getirmiştir.

Yeni yıllarda genel olarak tabela sektöründe kullanılan bu kompozit paneller uzun ömürlü ve hoş görüntüsü ile tercişh edilmektedir. Express Tabela olarak kompozit tabela çeşitlerinde kullandığımız malzeme olan kompozit paneller; Alüminyum Kompozit Tabela, Son derece dayanıklı ve uzun ömürlü bir üründür.

Kompozit tabela · oyma tabela · alüminyum cephe kaplama · tabela fiyatları · reklam tabelası · ışıklı ışıksız kompozit tabelaları · pleksi kutu harf ışıklı

  • Diğer cephe kaplama malzemelerine oranla daha hafif,
  • Düzgün yüzeyli, darbelere ve kırılmaya karşı dayanıklı,
  • İşlenmesi kolay,
  • Bakım ve temizliği kolay,
  • Geniş renk seçeneğine sahip,
  • Titreşim emme özelliğine sahip ve korozyona karşı dayanıklı.

Kompozit tabela fiyatları ; diğer tabelalara göre hesaplandığında daha uygundur. Fiyatlandırma işlemi yine diğer tabelalarda olduğu gibi tabela yükseklik, genişliğidir. Diğer bir fiyata etki edecek unsur ise oyulacak tabelanın şekli yani oyulacak desenin çizgi hatlarındaki kıvrımlardır. Bu kıvrımların ince ve fazla olması tabela işçiliği bakımından fazla zaman alacağı için buda tabelayı fiyatlandırırken göz önünde bulundurulan etkenlerden biridir.