İnşaat Tabelası

Bu sayfada (inşaat tabelası) işleminde kullanılan makine ve ekipmanlar, inşaat tabelaları teknikleri hakkında bilgiler bulunmaktadır.

İnşaat Tabelası

İnşaat Tabelası genel olarak inşaat önlerinde inşaatı yapan firmanın bilgileri ve yapılan konut veya yerin bilgilerinin ve ruhsatının bulunduğu tabelaları.

Bu tür tabelalar inşaatın tamamlanması ile işlevini bitirmektedir. İnşaat tabelaları projenin ne olduğuna dair ve proje bittiğinde nasıl görüneceğine dair bilgiler içeren bir pano dur inşaat tabelaları çok farklı boyutlarda yaptırılabilir. Kurumların belirlediği standart boyutlar olduğu gibi , hiçbir standartlara bağlı kalmadan’da inşaat ve şantiye tabelaları yapılabilir.

İnşaat Tabelaları

Bu tür tabelalar inşaatın tamamlanması ile işlevini itirmektedir. İnşaat tabelaları projenin ne olduğuna dair ve proje bittiğinde nasıl görüneceğine dair bilgiler içeren bir panodur. İnşaat tabelaları çok farklı boyutlarda yaptırılabilir . Kurumların belirlediği standart boyutlar olduğu gibi , hiçbir standarta bağlı kalmadanda inşaat ve şantiye tabelaları yapılabilir.

İnşaat tabelaları inşaat ve şantiyelerde kullanılmak üzere projeyi tanıtan ışıksız tabela çeşitlerindendir.İnşaat tabelaları belirlenen ölçülerde profil konstriksiyon kullanılarak arka zemine parapet yada kompozit panel uygulaması yapılır.Ardından ön yüzeye folyo aplıkasyon yada dijital baskı uygulanır. İnşaatı çevrelemek için korumayı sağlamak için parapetler kullanılır. Hem görüntü hemde reklam açısındandan bu boş kısımlara dijital baskı reklamlar uygulanarak inşaat için reklam alanı oluşyurulabilir . İnşaat ve projeyle ilgili dijital baskı reklamlar kullanılarak projenin tanıtımı sağlanmış olur.

İnşaat Tabelası Nedir? Nerelerde Kullanılır?

İnşaat veya diğer adı ile şantiye tabelaları adından da anlaşılacağı üzere inşaat veya şantiyelerde bilgi vermek amaçlı kullanılan tabelalardır. Bu tabelalarda yapılan işin arsa bilgilerinden izin bilgilerine, yapımcı ya da taşeron firma bilgilerine, mimari tanıtımından maliyetine, mimar mühendis bilgilerine kadar çok detaylı bilgiler yer alır.

Bu tabelalar şantiye veya inşaatların dışına başka kişilerin görebilecekleri ve rahatlıkla okuyabilecekleri büyüklükte yapılmaktadır. İnşaat tabelalarında ebatları veya renkleri konusunda bir sınırlamak yoktur. İstenilen ölçüler de yapılabilir.

İnşaat tabelaları metal, plastik ya da vinil malzeme üzerine dijital baskı olarak olabildiği gibi folyo kesim olarak da hazırlanabilir. Işık tertibatı, ayak düzeneği gibi çeşitli alternatifler ile de tabela farklılaştırılabilinir.

İnşaat Tabelasında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

İnşaat tabelaları dış mekân tabelaları olması sebebi ile nasıl imal edilirse edilsin sağlam olması önemlidir. Hasarlı okunmayan bir tabela inşaat firmasının marka güvenilirliği açısından olumsuz etki yapabilir. Kaliteli malzeme ve işlem ile yapılan malzemeler uzun ömürlü ve dayanıklı olacaktır.

Bu tarz tabelaların dış hava şartlarına dayanıklı olması gerekmektedir. Eğer aydınlatma yapılacak ise doğru bir elektrik sistemi ile aydınlatma işleminin sağlanması gerekir. İster baskı branda ister dijital baskı da kaliteli üretim ve montaj asla ödün verilmemesi gereken bir koşuldur.

Firmamız İstanbul geneli tüm ilçelere tabela ve reklam hizmetleri vermektedir . Profesyonel kadromuzla ve teknolojiye uygun makina parkurumuzla hızlı ve kaliteli tabela reklam imalatı yapmaktayız. En uygun fiyat ve farklı tasarım konseptlerimizle siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz. Arazi Tabelası , Şantiye bilgi panosu , inşaat bilgi tabelası ,Ayaklı uyarı tabelası , Yol tabelası

İnşaat Tabela ve Reklamları

İnşaat tabelası modelleri , inşaat ve şantiye reklamları , ışıksız inşaat tabelaları , iş güvenlik tabelaları , şantiye reklam fiyatları , kutu harf inşaat tabelası , kutu harf apartman tabelaları . inşaat tabelası , inşaat tabelası çeşitleri , ışıksız inşaat tabelaları , vinç tabelası , inşaat yönlendirmeleri , iş güvenlik tabelaları

Arazi Tabelaları, Bina Çatı Tabelaları, Bostancı İnşaat Tabelaları, Çelik Çatı, Fındıklı İnşaat Tabelaları, Genel, İnşaat Kapıları, İnşaat Tabelaları, İnşaat Uyarı Tabelaları, İş Güvenliği Tabelaları, İskele Üzeri Afişler, Kadıköy İnşaat Tabelaları, Kartal İnşaat Tabelaları, Kaynarca İnşaat Tabelaları, Kentsel Dönüşüm Tabelaları, Kompozit Cephe Giydirme, Küçükyalı İnşaat Tabelaları, Kule Vinç Tabelaları, Maltepe İnşaat Tabelaları, Pendik İnşaat Tabelaları, Sac İnşaat Tabelası, Şantiye Tabeları, Tuzla İnşaat Tabelaları, Vinil Germe İnşaat Tabelası, Yönlendirme Tabelaları İnşaat Tabela Modelleri , İnşaat Tabelası , inşaat tabelası , inşaat tabelası modelleri , inşaat tabelası fiyatları , şantiye tabelası , şantiye sac tabelaları

Şantiye Reklam Tabelası

Şantiye tabelası seçiminde önemli olan hususlardan biri tabela reklam tanıtımlarının, görünmesi istenilen uzaklığa göre harf yüksekliklerini ölçeklendirmek suretiyle çalışma yapılmasıdır. Yazı fontları, font büyüklükleri ve görsellerin boyutları uzaklığa oranlanarak büyütülmelidir. Karkas ve ön yüzeylerin yapımında genellikle; alüminyum, demir ve sac malzeme kullanılır. Bu tip çalışmalar çoğunlukla bir defaya mahsus olarak kullanıldığından düşük maliyetli olanları tercih edilir. Günümüzde şantiye tabelalarına görsel estetik kazandırmak ve inşaatla ilgili merak uyandırmak için uygulamalar kayan yazı ve inşaatın bitiş tarihine dair geri sayım sayaçları ile desteklenmektedir. Totem ve Şantiye tabelalarında yapılan çalışmaların genellikle levha halinde olmasından dolayı çok fazla rüzgar tutmaları, montajlanma aşamasında tabela boyutlarının baz alınarak uygulama alanının sağlamlık analizinin yapılmasını ve gerekiyorsa montaj öncesinde uygulama alanına beton dökülmesini gerektirmektedir. Tabelanın metal olan parçaları paslanmayacak şekilde boya vernik ve çeşitli koruyucularla korunmalıdır.

İnşaat Tabelası genel olarak inşaat önlerinde inşaatı yapan firmanın bilgileri ve yapılan konut veya yerin bilgilerinin ve ruhsatının bulunduğu tabelalardır. İnşaat alanında kullanılan bir diğer tabelalar ise uyarı ve bilgilendirici yön tabelalarıdır. İnşaat tabela yaptırmak için işince uzman ve yaptığı çalışmalar ı referans kabul eden Amade Tabela Reklam Hizmetleri %100 müşteri memnuniyet garantisi ile çalışmaktadır.

Metal, Vinil, Plastik zeminli çeşitleri üzerine “Dijital Baskı” veya “Folyo Kesim” ile hazırlanan İnşaat Tabelaları istediğiniz ölçü ve ebatlarda hazırlanarak şantiye veya inşaatınızın istediğiniz bölümüne montajını sağlıyoruz. İnşaat Tabelası uyarı levhası ve inşaaat yönlendirme olarak yaptığımzı bazı tabelalar.

Kurumsal İnşaat Tabelaları

İnşaat Tabelası ile Daha Bilinir Proje ve Şantiye Sahaları İçin Uygun, Hızlı ve Bol Referanslı Firmamızı Tercih Edin. Şantiye Tabelası.

İnşaat Tabelası günümüzde zamanın etkisiyle inşaat alanları ciddi oranda artmış, bu artışla beraber inşaat şantiye tabelası kullanım oranı popüler bir hale gelmiştir.

Şantiye ve inşaat alanlarında yapılacak olan yapı ile ilgili bazı özelliklerin yazılı ve görsel anlamda görsel tasarımı sunan inşaat şantiye tabelası müşteriler için en çarpıcı tabela çeşitleri arasında yer alır. Bu tabelalar günümüz şartlarında çok yoğun bir şekilde talep görmekte ve bu durumun etkisiyle çeşit olarak fazla üretilmektedir. İnşaat şantiye tabelaları belirli ölçü ve tasarımlarda yapılmaktadır. Fakat bazı durumlarda müşterinin talebine göre üretim yapılabilmektedir.

İnşaat şantiye tabelası şirket ve yapılacak olan mimari yapının proje detaylarını ve doğal bir halde reklamını insanlara en güzel haliyle sunmaktadır. Bu tabelaların çeşitleri bulunur. Tabela çeşitlerine bakıldığında; inşaat tabelaları, iş güvenliği uyarı levhaları, şantiye geri sayım sayaçları ve şantiye alanı etrafına vinil branda reklamları görebilmek mümkündür. İnşaat şantiye tabelaları genel anlamda taşeron firma, sorumlu mimar, arsa parsel, mühendis yapımcı, maliyet, inşaat mimari resmi tanıtım ve taşeron firma şeklindeki bilgileri içinde barındırdığı büyük ayaklı üretilen tabela modeli olarak karşımıza çıkar. Bu tabelaların kullanım alanları şantiye ve inşaatlardır.

Şantiye Tabelası ve İnşaat Tabelası İmalaatında 1.sınıf hizmet vermekteyiz. Şantiye Tabelasına İhtiyacınız varsa bize ulaşın.

Şantiye, İnşaat Tabelası Nedir?

Tabela çeşitleri arasında bulunan şantiye tabelaları genellikle inşaatın yapıldığı arsa üzerinde veya inşaat girişlerinde kullanılmaktadır. Kullanım amacı arsada yapılmakta olan inşaat ile ilgili bilgilerin görsel olarak aktarılmasıdır. Tabela üzerinde yapılan inşaatın hangi firmaya ait olduğu, mühendis ve mimarları, arsanın parsel bilgileri, inşaat yapımına ait resmi izin bilgileri yer almaktadır.

Ayaklı veya ayaksız yapılabilen inşaat tabelaları, folyo, branda gibi farklı malzemelerin üzerine baskı yapılmak suretiyle imal edilebilir. İhtiyaca göre istenilen ebatlarda imalatı yapılan inşaat tabelaları, dış mekân kullanımına uygun malzemeler kullanılarak imal edilmektedir. İstendiği takdirde ışıklı yapılabilen inşaat tabelaları, harici ışıkla aydınlatılarak da kullanılabilmektedir. Diğer tüm tabela çeşitlerinde olduğu gibi, farklı renkler, logo ve amblemler de tabelada yer alır. İnşaat tabelalarının imalatı, istenilen boyutta metal iskeletlerin hazırlanmasıyla başlar. Metal iskeletin üzerine uygulanacak olan pleksi, metal branda veya tahta levhaların seçilmesi sonrasında bilgisayar ortamında hazırlanan tasarım levhaya yapıştırılır. İnşaatlarda kullanılan tabela çeşitleri arasında bulunan yön tabelaları ve uyarıcı tabelalar da, inşaatın belirli bölümlerinde kullanılmaktadır.

İnşaat tabelaları, plastik, metal veya vinil zeminler üzerine dijital baskı tekniği veya folyo kesim olarak istenilen ebatlarda hazırlanır. En önemli özelliği darbelere ve hava koşullarına dayanıklı olarak imal edilmeleridir. Uzun süreler açık havada duran inşaat tabelaları, güneş, yağmur, kar, toz gibi etkenlerden zarar görmemesi adına özel baskı uygulanarak imal edilmektedir.

İnşaat Tabelası Nasıl Yapılır?

İnşaat tabelası, yapılan inşaat veya o alanın tüm özelliklerini anlatan bilgiler, firma logoları vb. gibi bilgilerle doludur. Tabelaların imalatından önce profesyonel bir tasarımla örnek çalışmalar yapılır. Uygun görülmesi halinde yapılacak tabelanın hangi malzeme ile yapılacağına karar verilir. Büyük metal karkas üzerine vinil germe yöntemiyle büyük ve ihtişamlı tabelalar yapılabildiği gibi, plastik zemin üzerine folyo kesim yöntemiyle de inşaat tabelaları yapılabilmektedir. Müşteri memnuniyetini sağlamak adına metal veya plastik üzerine dijital baskı veya folyo kesimle yapılan inşaat tabelaları, inşaat firmasına ait tüm bilgilerin çarpıcı bir tasarımla sergilenmesini amaçlamaktadır. İnşaat tabelalarından istenilen etkinin sağlanması ancak profesyonel tasarımcılar tarafından yapılmış olmasıyla mümkündür. İnşaat alanı göz önüne alınarak dayanıklı malzemelerden imal edilen inşaat tabelaları, genellikle demir iskelet üzerine baskı yöntemiyle hazırlanmaktadır. Bunun yanı sıra müşteri talebi doğrultusunda kompozit panellere folyo kaplanmak suretiyle imal edilen inşaat tabelaları da oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Asıl olan tabelanın uzun sürelerce sağlam bir şekilde kullanılabilmesidir.