Folyo Laminasyon Kaplama

Laminasyon kaplama baskı yapılan tüm folyo çeşitlerinde uygun baskının ömrünü 3 yıla kadar uzatmak adına tercih edilen şeffaf görünümlü laminasyon folyo kaplama malzemesidir.

laminasyon parlak mat folyo koruyucu edited

Folyo Laminasyon Kaplama

Laminasyon genelikle folyo baskılarda, ürünün fiziksel temaslardan korumak için kaplanır. Laminasyon kaplama ile baskı ömrü uzar ve kaplandıktan sonra ıslak bez ile silme işlemi yapılabilir. Hem sıcak hem de soğuk olarak kaplama yapılabilmektedir. Uzakdoğu ürünlerde sıcak kaplama doğru sonuç vermemektedir.

Folyo Laminasyon Koruyucu Kaplama

152 cm’e kadar laminasyon kaplama yapılabilmektedir. Zemin uygulamalarında 200 mikron kalınlığında yer laminasyonu yer folyoları uygulanabilir. Günümzde özellikle covid 19 yer işaretlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Mat ve Parlak Laminasyon Kaplama

Yapılan baskı işlemlerinden sonra yapılacak olan yüzey kaplama işlemleri ile daha kaliteli baskı ürünleri elde edilebilir. Baskı işlemlerinin daha kaliteli ve uzun ömürlü olması için yapılan yüzey kaplama işlemleri matbaacılıkta laminasyon işlemi olarak geçmektedir. Laminasyon ayrıca koruyucu malzeme kullanılarak kağıt yüzeyinin kaplanması işlemidir. Yüzey kaplama malzemeleri vernik, selefon ve lak malzemeleridir. Yapılacak olan kaplama işlemine göre mat, yarı mat ya da parlak olarak uygulanacak olan kaplama malzemeleri ile daha kaliteli baskılar elde edilebilir. Başarılı olan yüzey kaplama çalışmaları ile uzun yıllar dayanabilecek olan baskılı materyaller aynı zamanda daha kaliteli bir görünüme ulaşır.

Laminasyon

Laminasyon kelime anlamı olarak yüzey koruyucu malzeme ile kağıdın yüzeyinin kaplanması anlamına gelir. Bu nedenle de günümüzde laminasyon ne demek sorusuna verilebilecek olan en kısa cevap; yüzey kaplama işlemleri olabilir. Yüzey kaplama işlemleri pek çok farklı malzeme kullanılarak, pek çok farklı şekilde yapılabilir.

Laminasyon uygulanan baskı ürünlerinde kalite ve dayanıklılık süresi artar. Yarı mat, mat veya parlak olarak uygulanabilecek olan yüzey kaplama malzemeleri isteğe bağlı olarak farklı şekillerde kullanılabilir. Baskısı alınmış olan materyallere uygulanacak olan yüzey kaplama malzemeleri, her zaman için kağıdın gerektirdiği kaplama malzemesi ile kaplanmalıdır. En çok kullanılan ve akla ilk gelen yüzey kaplama malzemesi olan laminasyon, parlak veya mat laminasyon olarak uygulanabilen ve oldukça kaliteli olan bir yüzey kaplama malzemesidir.

laminasyon kaplama folyo baski mat parlak laminayon uygulama edited

Mat ve Parlak Laminasyon

Laminasyon malzemeleri ile yüzey kaplama işlemlerini yapacak olan kişiler, basılı olan materyallere kaplama işlemlerini kolaylıkla uygulama yaparlar. Uygulanan yüzey kaplama malzemeleri sayesinde materyaller daha kaliteli bir yapıya döneceği için, kaplama çalışmalarına önem verilmesi şarttır. Yapılacak olan yüzey kaplama çalışmaları ile daha parlak veya mat bir görünüm sağlanacak olan basılı materyallerin daha yüksek kalitede görünmesi de sağlanır. Yüzey kaplama işlemleri ile beraber daha nitelikli baskı işlemleri yapılabileceği için, basılacak olan materyaller daha uzun ömürlü olur. Reklam Ajansları firmasına göre değişecek olan kaplama malzemelerinden biri olan selefon en yaygın olarak kullanılan ve sık tercih edilen ürünler arasındadır. Tabela fiyatları Aydın da teklif almak için bize ulaşabilirsiniz.

Selofan: Mat ve parlak türleri bulunan selofan, poliüretan malzeme ile kağıdın yüzeyinin kaplanma işlemidir.

Yüksek Dijital Baskı Kalitesi

İstanbul Express Reklam Dijital Baskı Hizmetleri. Folyo Laminasyon Kaplama Reklam Baskıları Yapmaktayız.

Laminasyon kaplama yaptırma süreci artık çok daha kolay ve profesyonel!.. Dijital baskı merkezi ile firma reklamlarınızı jet hızıyla ve en iyi fiyatla yaptırın! Dijital baskı özellikleri ve modelleri en uygun fiyatları ile expresstabela.com’da. Folyo laminasyon koruyucu uygun fiyatlar ile burada. En uygun folyo ve sticker etiket baskı fiyatları ve çeşitleri size gelsin.

Folyo Laminasyon Kaplama

Soğuk Laminasyon tutkala bağlı bulunmayan yapıştırıcı ve parlak destek ile kuşatılmış plastik filmden meydana gelmektedir. Parlak destek kaldırıldığı vakit, yapışkan sonra lamine olması gereken materyal üstüne hemen yapışır. Uygulanan bu metot, ayrı pahalı ekipman istemeyen bir üründür. Soğuk laminasyon için 2 adet rulo ve elden soğuk lamine aralığında maksimum hassasiyetli silindirler gerekmektedir. Ayar yapılabilen merdane basıncı ve başka gelişmiş özellikleri ile kapsamlı ve karmaşık motor tahrikli makinalar ile yapılmaktadır.

Laminasyon Folyo Nedir?

Yüzey koruyucu materyaller ile folyo lamine kağıt yüzeyinin kaplanması işlemine Laminasyon denilmektedir. Laminasyon uygulanan baskı materyallerinde kalite ve dayanıklılık ömrü yükselmektedir. Yarı mat, mat ya da parlak olarak uygulama yapılacak olan yüzey kaplama materyalleri talebe bağlı olarak değişik biçimde kullanım yapılmaktadır. Sıklıkla tercih edilen ve akla ilk gelen yüzey kaplama malzemesi olan laminasyon, parlak yahut mat olarak uygulama yapılabilen ve fazlası ile kaliteli olan bir yüzey kaplama malzemesi çeşididir.

Laminasyon Folyo, soğuk laminasyon folyo ve sıcak laminasyon folyo çeşitlerini kategorimizden inceleyebilirsiniz.

Laminasyonlu Folyo Baskı

Laminasyonlu folyo, ısı ve basınç kullanımı ile birbirinden değişik yüzeylerin çeşitli baskılama ve yapıştırma teknikleri ile bir araya getirilmesidir. Bu uygulama tek bir katman halinde kullanıldığı işlemdir. Laminasyonlu folyo dijital baskı makinasında basım yapılacak folyoların üstüne, ilave olarak koruyucu kaplama işlemidir. Şeffaf 0,50 mic kalınlığında koruyucu kaplama selefon ile kaplanarak baskı ömrünü ikiye çıkarmaktır. Böylelikle çizilmeye, yıpranmaya ve UV ışınlarına karşı daha güçlü duruma gelmektedir.

Laminasyon folyo, En uygun Laminasyonlu baskı fiyatları ve folyo laminasyon kaplama işlemleri için bize ulaşabilirsiniz.

Parlak ve Mat Laminasyon

Laminasyonlu folyo malzemeleri Sıcak laminasyon folyo ve soğuk laminasyon folyo olarak 2 çeşittir. Ekonomik fiyat yapısı uygulamadaki kolaylığı sebebi ile günümüzde en çok soğuk laminasyon folyo tercih edilmektedir. Fotoğraf ya da basılı görsel malzemeler üstüne kolay uygulama kolaylığı sunmaktadır.

Birbirinden farklı laminasyon folyolar en uygun fiyat seçeneği ile ExpressReklam’da. Genel olarak dış mekanlarda ve malzemenin hasar görmesini istemediğiniz yakın mesafelerde laminasyon folyo çeşitleri talep edilmektedir. Alüminyum folyo laminasyon ve yer laminasyon folyosu çeşitleri için kategorimizi inceleyebilir, uygun laminasyonlu baskı fiyatları ile bu ürünlere sahip olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.