You are currently viewing Online Yapışkanlı Dijital Folyo Baskı M2 Fiyatları

Online Yapışkanlı Dijital Folyo Baskı M2 Fiyatları

Folyo baskı: Express Tabela web sitemiz üzerinden online olarak yapışkanlı dijital folyo baskı m2 fiyatlarını görebilir ve sipariş verebilirsiniz.

Online Yapışkanlı Dijital Folyo Baskı M2 Fiyatları

Folyo baskılar marka, folyo cinsi ve baskı türüne göre hesaplanır. Reklam sektöründe kullanılan oracal baskı folyosu, remifol baskı folyosu, unifol baskı folyosu gibi baskı folyolarının üzerine eco solvent, UV, Lateks gibi baskı teknikleri uygulanarak baskılar yapılır.

Folyo Baskı Nedir?

Folyo baskı, yapışkanlı PVC sticker malzemesinin üzerine yapılan dijital baskıya verilen isimdir. Başka hiçbir bir malzemeye ihtiyaç duymadan birçok yüzeye yapışması nedeniyle çok tercih edilmektedir . Günlük yaşamda ve reklam alanlarında çokça kullanılmaktadır. Folyo baskı yöntemi kullanılarak tarafımızca yapılan baskılar iç ve dış mekanda en çok kullanılan baskı türleri arasında olmaktadırlar. Bunun en önemli nedeni kullanımının oldukça rahat, uzun ömürlü ve maliyetinin küçümsenmeyecek oranda düşük seviyede olmasıdır.

Yapışkanlı Folyo Baskı Nerelerde Kullanılır ?

Folyolar, günlük hayatta aslında her alanda göz önünde vardır. Bir AVM nin kapılarında, tuvalet girişlerinde, yürüyen merdivenlerde, reklam panoları ve yemek katları gibi araçların üzerinde reklam yada özel yazı olarak, yol kenarındaki reklam panolarında, havalimanı, otobüs durakları, bina cephe kaplamaları gibi bir çok alanda görmekteyiz. İç mekan ve dış mekanda kullanılabilir. Ev ve ofislerinizde duvar, cam süslemeleri olarak kullanılabilir.

İç Mekan Dijital Baskı ; İç mekan dijital baskı adından da anlaşılacağı üzere kapalı alanlarda iç mekanlarda kullanılan fotoğraf kalitesinde bir baskı türüdür. Daha çok Alışveriş merkezleri, Vitrinler, Restoran, İç dekorasyonlarda v.b. gibi alanlarda kullanılır. Afiş baskı, Canvas baskı, Duratrans baskı, Folyo baskı, Fotoğraf kağıdı baskı, Pet film baskı, PP kağıt baskı, Saten baskı gibi baskı türleri iç mekan baskıya örnektir.

Dış Mekan Dijital Baskı ; Dış mekan dijital baskı, açık havada iklim şartlarına uygun, dayanıklı uzun süre solmayan baskı anlamına gelir. kötü kalite yada ucuz baskı gibi anlamlar içermez. Kullanıldığı boya özelliği itibariyle değişik iklim şartlarında uzun süre dayanıklıdır. Açık hava reklam malzemelerinin hemen hepsine bu baskı türü uygulanabilir.

Folyo Baskı Çeşitleri Nelerdir ?

Folyolar kullanım alanlarına göre çeşitlere ayrılır.

  • Araçlar için Cast Araç Folyoları,
  • Reklam ve panolar, bina giydirmeleri, iç dekorasyonlar, için Reklam Folyoları
  • Cam,şeffaf pleksi gibi yüzeyler için, Şeffaf Folyolar, OneWayVision Delikli Folyolar, Kumlu Folyolar
  • Dekoratif amaçlı, Yaldız Folyolar, Varak Folyolar, Kesim Folyoları
  • Folyo Baskı Nasıl Yapılır ?
  • Rulo halinde olan folyo malzeme iç veya dış mekan dijital baskı makinalarına yerleştirilir. Grafik tasarımı yapılmış çalışma, makinaya gönderilir ve baskısı yapılır. Dijital baskı püskürtme tekniği ile basılır. Yüksek kalitedeki görseller yüksek çözünürlüklü makinalarda basılır.

Folyo Baskı Özellikleri Nelerdir ?

Dijital baskı folyoları, reklam baskı folyoları, ucuz baskı folyoları bunların tamamı reklam sektöründe kullanılan PVC yüzeyli reklam baskı folyolarıdır. Folyolar m2 başına gram ağırlığı (m2/gr), PVC özelliği, yapışkanlık kalitesi, ve mikron kalınlığına göre sınıflandırılabilir. Bu sınıflandırmaya göre farklı kalite özelliklerine sahiptirler. Folyo baskı ürünler başka hiçbir malzemeye gerek duyulmadan kendinden yapışkanlı ürünlerdir. Express Tabela olarak ihtiyacınız olan doğru malzemeyi bulup, uygun folyo baskı m2 fiyatlarıyla sizlere sunmaktayız.

Folyo Baskı Uygulaması ve Sökümü Nasıl Yapılır ?

Yapışkanlı folyo baskılar birçok yüzeye yapışabilirler, yüzeyin kuru, temiz ve yapışkan tutma özelliğinin olması yeterli. Bu sebeple uygulama konusunda çeşitlilik gösterir. Yapışkanlı folyo baskılarınızı uygulamak için bir adet ragleye ihtiyacınız olacaktır. Uygulamak istediğiniz yüzeye folyo baskınızı düzgünce ayarlayınız, altındaki yapışkanı tutan kağıdı yavaşça açarak ragle ile folyonuzu sıvama yaparak aşağı doğru yada yana doğru sıvayarak devam ediniz. Yapışkanlı folyo baskılarınızı sökmek için, eğer sert boyasız yüzeylere uygulandıysa ısıtarak çekerseniz kolayca gelecektir. Boyalı duvar gibi yüzeylerde uzun süre kaldıysa yapışkanlı folyo baskılarınız boyayı kaldırabilir.