Pleksi Tabela

Bu sayfada (Pleksi Tabela) işleminde kullanılan makine ve ekipmanlar, Plexi Tabela teknikleri hakkında bilgiler bulunmaktadır.

Pleksi Tabela

Pleksi, yani akrilik denen malzemenin çeşitli kesim ve büküm işlemlerinden geçirilerek istenen şekle sokulması ile ışıklı veya ışıksız olarak imal edilen tabelalardır. Hem görsellik, hem de kullanışlılık açısından en çok tercih edilen tabela çeşidi pleksi tabela gelmektedir.. Pleksi tabelalar en yaygın şekilde kullanılan tabelalardır. Renk seçenekleri sayesinde tüm şirketlerin kurumsal logolarına uygun olarak imal edilebilmektedir.

Siz de bilinirliğinizi artırmak ve satışlarınızı yükseltmek için kaliteli malzemenin, usta ellerde şekillendiği Express Tabela departmanından teklif isteyiniz.

Pleksi Tabela Modelleri

Pleksi kutu harf Pleksiglass levhaların cnc router veya cnc lazer ile kesilerek istenilen forma getirildikten sonra el işçiliği ve kloroform ile iç kenar ve dış kenarlarına istenilen ölçülerde bant dönülerek kutu haline getirilmesidir. Pleksi kutu harfler Pleksi havuzlarında renk kodları dökülerek döküm ile imal edilir Renk seçeneği çoktur istenilirse Ral kodu rengine veya CMYK rengine göre de özeI döküm yaptırılabilir. ışıklı ve ışıksız olarak imal edilebilir.Pleksi tabelayı diğer materyallerden ayıran en önemli özelliği ışığı homojen yansıtması ve hafif olmasıdır. Plexiglass olarak da adlandırılan malzeme ısıtılarak yumuşatılır ve istenilen forma sokulur. Çoğu yerde camdan daha zor kırıldığı için cam olarak da kullanılmaktadır.

Pleksi Tabela Nedir?

Günümüzde, tabela sektörü gün geçtikçe gelişen sistemler çerçevesinde büyük bir gelişim göstermektedir. Bu gelişim dahilinde artan tabela çeşitleri, bu sektöre oldukça büyük katkılar sağlamaktadır.Bu tabela sistemleri içerisinde günümüzde sektöre büyük katkılar sağlayan çeşitlerinden biri de pleksi tabela sistemleridir.

Pleksiglass tabela ( Pleksi Tabela ) birçok yerde kullanılan dayanıklı akrilik malzemeden yapılır.Tabela sektöründe pleksiglass gerek dış mekan gerekse iç mekan olmak üzere iki yerdede reklam ve tabela ihtiyaçlarınıza cevap verebilir. Pleksiglassın tutulmasının nedeni özellikle dış mekan tabela ve reklam malzemelerindeki dayanıklılığı ve hava şartlarında deforme olmaması ve ışığı yansıtmasıdır. Pleksilerin en büyük özelliği döküm levha olmasıdır.

Pleksi Nedir? Tabela Nasıl Yapılmalıdır?

Pleksi Tabela : Pleksi sektörde en çok kullandığımız ürünlerin başında gelmektedir. Tabelanıza şık ve modern bir görünüm kazandıran çok kapsamlı bir reklam malzemesi olan pleksi, kompozit zemin yada Alüminyum zemin oyma,oyulan zemine pleksi kabartma olarak uygulanabilen aynı zamanda Gravür Oyma Tabela yapılabilen ve en çok kullanıldığı şekilde yani Kutu harf Tabela olarak imal edilebilmektedir. Pleksi ürünler ışıklı ve ışıksız olmak üzere ikiye ayrılır ışıklı pleksi kaliteli led ile aydınlatılması sağlandığı takdirde homojen ve güzel bir ışık yayabilen şık ve kullanışlı bir üründür. Işıksız pleksi ise homojenliği daha az olan bir pleksi türüdür. Örnek resimleri ilgili bölümden görüntüleyebilirsiniz.

Pleksi kutu harf tabela, renkli renksiz ve saydam çeşitleri bulunan plastik bir malzemedir. Kolaylıkla işlenebilen, delinebilen, hafif bir yapıya sahip olduğundan çeşitli ebat ve büyüklüklerde ölçüleri de bulunmaktadır.

Standart tabelalara göre daha şık ve gösterişli bir görsellik sunan plexi kutu harf tabela çeşitlerini Baskı Hizmeti ailesi olarak sizlere sunmaktayız. Alanında uzman ekip arkadaşlarımız ve çalışma prensibimiz ile her türlü baskı işlemlerinizi avantajlı ve uygun fiyat seçenekleri ile gerçekleştirmekteyiz.

Plexiglas bir tabelacının ana malzemelerinden sayılır. Yapabileceği birçok Tabelada, ondan faydalanması mümkündür. Zeminde plexiglas kullanarak, üzerine kutu harfleri yine aynı malzemeden üreterek, çok güzel ve gösterişli işler ortaya çıkarılabilir. Bu malzeme ile çalışmak ve değişik işler ortaya çıkarmak, tamamen tabelacının ve tasarımcının hayal gücüne bağlıdır. Özellikle renkli logo çalışmalarının uygulanacağı tabelalarda, plexiglas malzeme tabelacılar için bulunmaz bir nimettir. Tüm renkler olmasa da, birçok renkte üretimi yapılmakta ve tabela sektörünün hizmetine sunulmaktadır.

Plexi Tabela

Plexi en çok kullanılan ürünlerin başında geliyor. Şık ve modern bir görünüm kazandıran pleksi, birçok reklam çeşidinde kullanılıyor. Kompozit zemin ya da alüminyum oyma zemin ile gravür oyma tabela olarak yapılabilir. Aynı zamanda en çok kullanılan çeşidi ise kutu harf tabelalardır. Pleksi ürünler hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız sizin için derlemiş olduğumuz yazıyı okuyarak bize ulaşabilirsiniz.

Pleksi Tabelayı Neden Tercih Etmelisiniz?

Pleksi tabelalarda tasarım konusu oldukça esnektir. Profesyonel reklam ajansları müşteri ihtiyaçları ve çevre koşullarını göz önünde bulundurarak bu tasarımları sağlamaktadır.

Işık geçirgenliği sayesinde pek çok farklı kombinasyonda tasarlanarak müşterilerinizin ilgisini çekecek ve gelirinizi arttıracak tabelalara sahip olabilirsiniz.

Birçok ünlü firmanın da tercih ettiği bu tabela türü tüm dünyada halen trenddir. Kurumsal kimliğinizi yansıtacak tabelalar tasarlanabilmesi yanı sıra küçük işletmeler için de tüm ihtiyaçları karşılamaktadır. Diğer tabela türlerinde olduğu gibi pleksi tabela modellerinde de tasarım büyük önem arz etmektedir.

Bu sebeple kesinlikle tasarım konusunda profesyonel ve alanında yetkin kişilerle çalışılmalıdır. İşletmenizin konumu, rakip firmaların kullandığı reklam modelleri, çevre koşulları vb. birçok faktörü değerlendirerek size uygun tasarım ve fiyatlandırmayı sağlayabilecek kapasiteye sahip reklam ajansları ile çalışmalısınız.

Pleksi tabela fiyatları, modelleri ve tasarım ile ilgili tüm sorularınız için hemen bizimle iletişime geçin.

Pleksi Tabela Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yüzyılı aşkın süredir kullanılan tabelalar, teknolojinin ilerlemesine paralel olarak farklı malzemeler ve üretim şekilleriyle daha yoğun bir şekilde kullanılmaya devam etmektedir. İlk dönemlerde ahşap ve sac üzerine yapılarak firma tanıtımlarına farklı bir bakış açısı sağlayan tabelalar, günümüzde tanıtımın yanı sıra prestij sağlama açısından da oldukça büyük öneme sahiptir.

Günümüzde görsellik ve dayanıklılık açısından en fazla tercih edilen tabela türlerinden biri de pleksi tabela çeşitleridir. Akrilik malzemeden yapılan ve hava şartlarına oldukça dayanıklı olan pleksi tabelalar, uygun fiyatları sebebiyle de sıklıkla tercih edilmektedir. Hemen her mekâna uygun olarak tasarlanabilen bu tür tabelalar, ışıklı veya ışıksız olarak kullanılabilmektedir.

Kutu harf tabela şeklinde tasarlanarak kullanıldığında görsel etkileri daha da öne çıkan pleksi tabela, pleksi malzemeden üretilen levhaların cnc router veya lazerle kesilmesiyle kullanıma hazır hale getirilmektedir. İstenilen formda kesildikten sonra el işçiliğiyle iç ve dış kenarlarına bant dönülerek kutu haline getirilen hafrler, pleksi havuzlarında renk kodları dökülmek suretiyle döküm ile elde edilmektedir.

Pleksi Tabelayı Kim Yapar?

Eğer daha önce tabela yaptırdıysanız ya da işletmenizin reklamını yaptırmak için bir şey ürettiyseniz ismini en çok duyacağınız şey pleksi’dir. Broşürlerden, makine kaplamalarına, kutulara, kürsülere, vitrin ve raflara kadar birçok ürünün üretiminde pleksi kullanılmaktadır. Ancak en çok karşınıza çıkan çeşidi pleksi tabelalardır. Birçok çeşidi ile öne çıkan pleksi tabelalar özellikle pleksi kutu harf tabela çeşitleri ile bilinmektedir. Günümüzde sektörlerin en çok tercih ettiği tabela çeşidi olmasından dolayı üretiminde farklılıklar ve çeşitlilik fazladır ve her geçen gün yeni bir şey eklenmektedir.

Pleksi tabelalar hemen hemen her tabela üreticisinde bulunur. En çok tercih edilen tabela ve reklam ürünleri çeşidi olması bunu sağlamaktadır. Eğer sizde işletmeniz için pleksi tabela yaptırmak istiyorsanız ve İstanbul tabelacıları arasından en kaliteli ve uygun yer arıyorsanız adresiniz belli. İstanbul’da Reklamcılık şirketlerinden biri olan Express Tabela olarak, ihtiyacınız olan pleksi tabelaları hızlı ve kaliteli bir şekilde üretiyor ve size ulaştırıyoruz.

İstanbul’da Pleksi Tabela Alanında Hizmet Verdiğimiz Bölgeler.