Menü Kapat

Makam bayrak direği, özellikleri ve modelleri ekonomik en uygun fiyatları ile expresstabela.com’da. Sari prinç makam bayrağı direği ve Krom bayrak direkleri burada. Hemen arayın! en uygun bayrak direği fiyatları ve çeşitleri size gelsin.

Makam Bayrağı Direği

Oldukça estetik görünümde olan makam bayrağı direği, makamın niteliğine veya talebe göre pirinç veya krom olarak üretilebilmektedir. Her ikisi de paslanmaz ve solmaz nitelikte olduğu için uzun ömürlü olan makam bayrağı direği, makam bayraklarıyla uyumlu bir şekilde durmaktadır.

Standart uzunluğu 230 cm olan makam bayrağı direkleri, hemen hemen bir odanın yüksekliği kadardır. Makam odasının üt düzey misafirlerini ve ziyaretçilerini makam sahibi ile birlikte karşılayan ve uğurlayan makam bayrakları, makam bayrağı direğinde sabit bir şekilde durmaktadır.

Pirinç Makam Bayrağı Direği

Pirinç veya krom olarak pik döküm yöntemiyle üretildiği için oldukça uzun ömürlü olan makam bayrağı direği, kişiler değişse bile uzun yıllar birçok makam sahibine ev sahipliği yapmaktadır.

Makam bayrağı direkleri, ucuz salon direği ve ekonomik makam bayrağı direkleri konseptinde firmamız tarafından en uygun fiyatlar verilerek üretilmektedir. Makam bayrağı direği ile ilgili kanuni bir zorlama yoktur. Makam sahibi pirinçten veya kromdan imal edilen makam direklerinden istediğini seçebilmektedir.

Krom Makam Bayrağı Direği

Özel üretim olarak imal edilen makam bayrağı fiyatları, firmamız bünyesinde oldukça uygun olmaktadır. Talebe göre üretilen, özel amblem, logo veya sloganın basıldığı makam bayrakları özel direkleri ile teslim edilmektedir. Kristal parlak saten kumaştan üretilen makam bayrakları bulundurulduğu yerde göz alıcı şekilde durmaktadır.

Firmamız tarafından üretilen makam bayrakları Türk Standartları Enstitüsünce belirlenmiş kalite standartlarına göre dizayn edilmektedir. TSE’nin belirlemiş olduğu kalite ölçülerinden taviz vermeden yapılan makam bayrak üretimi, ihale şartlarına göre istenen zaman aralığında sahibine teslim edilmektedir.

Makam Bayrağı Ölçüleri

Makam odasının başköşesinde bulunan makam bayrağı ölçüleri yine aynı standartlarda, 100×150 cm ebatlarında imal edilmektedir. Kristal parlak saten kumaş kullanılarak, üzerinde bulunulan makamın bağlı olduğu kurumun logosu veya amblemi işlenir, istenen süre içerisinde satın alma komisyonuna teslim edilir.

Makam bayraklarının en önemli özelliklerinden bir tanesi de, geçmişten bu yana bir devlet geleneği olan ve sancakların vazgeçilmez süsü olan, saçaklardır. Makam bayraklarının etrafını kuşatacak şekilde tam 8 cm genişliğinde altın renkte saçaklar kullanılır. Sağlam kalması ve sökülmemesi amacıyla kenar tarafları çift sağlam dikiş ile dikilmektedir.

Sadece devlet kurum ve kuruluşlarında değil, şatafatlı görünümü sayesinde özel sektörde iş yapan holdingler ve bu holdinglerin bünyesindeki şirketler tarafından da kullanılan makam bayrakları ofislerin gözdesi olarak yerini almaktadır.

Telalı Makam Bayrağı

Makam odalarının vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan telalı makam bayrağı, genelde 100 x 150 cm ölçülerindedir. Telalı makam bayrağı en güzel saten kumaştan üretilerek kullanılmaktadır. Talebe göre saçaklı veya saçaksız olabilmektedir. Makamın ağırlığını yansıtabilmesi amacıyla kesinlikle kaliteli kumaş kullanılarak imal edilmelidir.

Özel karton kutusu ile birlikte kargoya verilen veya elden teslim edilen telalı makam bayrağı, isteğe göre yerli telalardan veya yabancı telalardan üretilebilmektedir. Gösterişli durması amacıyla krom-nikel direklere veya pirinç direklere takılı halde set olarak satılmaktadır.

Makam masalarının oturuşa göre sağında kullanılan makam bayrakları kaliteli parlak kumaşlardan üretilir ve üretiminde yine kaliteli dikiş ipleri kullanılır. Çift dikiş takip edilerek şık şekilde imal edilen telalı makam bayrağı, kumaşın dik durmasını sağladığı için gösterişi de yüksek olmaktadır.

Türk Bayrağı makam bayrağı olarak oturan kişinin sağında kalırken, logolu özel makam bayrakları ise Türk Bayrağının karşısında yani oturan kişinin solunda kalmalıdır. Yasal mevzuatlara göre bu kurala uyulması gerekmektedir. Resmi kurumlarda bu şekilde uygulandığı için özel kuruluşlar da aynı geleneği devam ettirmektedirler.

Makam Bayrağı Ofislerin Gözdesi

Resmi bir kurumda veya özel bir kuruluşta yönetici konumunda çalışanların odalarında bulunan çeşitli makam bildiren sembollerin yanı sıra, masalarının arka tarafında makam bayrağı bulundurdukları da görülmektedir. Makamın ağırlığını sembolize eden bu bayraklar hangi kurumda çalışılıyorsa onun logosu veya amblemine göre değişebilmektedir. Bu makam bayrağının yanında ise Türk Bayrağı
bulundurulması da makama ayrı bir ağırlık kazandırır.

Yönetici odalarında, genel müdürlüklerde, mahkemelerde, üniversitelerde, valiliklerde, Emniyet Müdürlüklerinde, Türk Silahlı Kuvvetlerinde, belediye başkanlıklarında, müsteşarlıklarda, bakanlıklarda, başbakanlıkta, Türkiye Büyük Millet Meclisinde ve cumhurbaşkanlık makamında vazgeçilmez olan makam bayrakları son derece gösterişli olmaktadır. Yanında Türk bayrağı bulunduğu için özel kurum bayraklarında ay ve yıldız kullanılmaz.

Makam bayrağı tüm bayraklarda olduğu gibi temsil niteliği taşımaktadır. Ülkelerinde, firmalarında, siyasi partilerinde ve işletmelerin de kendi niteliklerini yansıtacak bayrakları vardır. Makam bayrağı da bir çeşit bayraktır ve çok eski zamanlardan beri kullanılır. Belli bir mevkiiyle ulaşmış bireyler çeşitli bayrak firmalarından makamına uygun bayrak yaptırabilir. Makam genelde kurum tarafından belirlenir fakat makam sahibi şeklini ve boyutunu değiştirme hakkına sahiptir.

Makam Bayrağı Özellikleri;
Makam bayrak resmi kurumların çok daha fazla talep ettiği bayrak türleri arasında yer alıyor. Makam bayrağına ihtiyaç duyan firmalar güvenilir kurumsal firmalardan makam bayrak çeşitlerini temin edebilirler. Çünkü en sağlam ve güvenilir makam bayrağı üreten satan firmalar kurumsal firmalardır. Makam bayrakları özellikle siyasi partiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Çünkü kendilerini tanıtabilmek için görsel ilgiye ihtiyaçları vardır.

Farklı sektörlerde hizmet sunan ve satış yapan firmalar tarafından da makam bayraklarının büyük önemi vardır. Dışarıya kendilerini yeteri kadar tanıtmak ve ciddi bir müessese olduklarını karşı tarafa göstermek için belli aralıklarla makam bayrağı talebinde bulunurlar. Makam bayrakları tercih edilen modele göre ve kullanıl alanına göre farklı kumaşlardan üretilebiliyor. Polyester saten, alpako, triko ve polyester raşel makam bayraklarında kullanılan kumaşlar arasında yer alıyor. Kumaşı her ne olursa olsun tüm makam bayrakları hijyeniktir ve yıkamaya uygundur.

Makam Bayrağı Ölçüsü;
Makam bayrağı ölçüsü 100 cm x 150 cm şeklinde üretilir. Fakat yukarıda belirtildiği gibi ölçüler değiştirilebilir. Ancak standart ölçü denildiği zaman bu şekilde üretim ve satış yapılır. Bu ölçüler firmaların da en çok tercih ettiği ölçüler arasındadır. Çünkü hem gösterişli durur hem de fazla göze batmaz. Standart ölçülerin fiyatı da daha uygundur ancak özel olarak farklı ebatlarda makam bayrağı yaptırmak istiyorsanız bir miktar fazla fiyat ödemek zorunda kalırsınız. Standart ölçüde bayrağın üzerinde bulunan şekiller ve bayrağın rengi de kendini daha iyi gösterir. Özellikle siyasi partilerde 100 cm x 150 cm standart ölçülerde makam bayrağı kullanılır.

Makam Bayrağı Direği;
Makam bayrak direği son derece gösterişli bir görünüme sahiptir. Makam bayrak direği makamın türüne ve müşterinin tercihine göre pirinç ya da krom malzemeden üretilebilir. Bayrağın direği pirinçten de üretilse kromdan da üretilse her ikisi de paslanmaz bir yapıya sahiptir ve sonradan renk dolması yapmaz. Malzemeden dolayı uzun ömürlü olarak kullanılabilir. Makam bayrağının direği ile bütünleştiği zaman çok hoş ve uyumlu bir görüntü meydana gelir.

Makam bayrağı direğinin standart ölçüsü 240 cm olarak bilinir. Yani ortalamaya bakıldığı zaman neredeyse bir odanın yüksekliği kadar ölçüye sahiptir. Makam odalarında kullanılan bu bayraklar direğe bütün şekilde durur ve kolay kolay sarsıntı ya da sallanma gibi durumlar meydana gelmez. Direk ile bayrak sabit durduğu için güvenli bir şekilde kullanılabilir. Makam bayrağı direklerinin malzemesi kaliteli olduğu için o sıra makam sahibinden sonra başkaları makama geçse bile hala aynı bayrak kullanılabilir. Tercihe göre sonradan bayrağının direği değiştirilebilir.

Makam Bayrak Nasıl Yapılır?
Makam bayrağı yapılmadan önce kişi istediği ölçüleri, rengi ve firmanın gerekli bilgilerini bildirir. Eğer standart ölçülerde (100*150) yapılacaksa bunun için ek bilgilendirmeyi gerek kalmaz. Makam bayrakları genel olarak kristal parlak saten kumaştan yapılır. Ancak yukarıda belirtildiği gibi sonradan kumaş çeşidi değiştirilebilir. Bayrak kumaşının üzerine makamın bağlı bulunduğu kurumun logosu ya da amblemi işlenir. Tasarım tamamlandığı zaman makam bayrağını teslim alacak kuruma bayrak teslim edilir.

Makam bayrağının en önemli ayrıntılarından bir tanesi de geçmiş zamandan beri günümüzde hala var olan ve özellikle devlet dairelerinde kullanılan bayraklarda bulunan saçaklardır. Bu saçaklar makam bayrağının etrafını kuşatacak şekilde ve 8 cm genişliğe sahip olacak biçimde bayrağın tüm kenarlarına yerleştirilir. Bayrak kumaşının rengi her ne olursa olsun bayrakta kullanılacak saçaklar altın sarısı renginde olur. Bayraklarda kullanılan altın saçakların sonradan dökülmemesi için her iki taraftan sağlam bir şekilde çift dikiş atılır.

Makam Bayrakta Amblemler Olmalı mı?
Makam bayrak her ne kadar resmi kurumlar tarafından tercih edilse de Türk Bayrağı amblemi bulundurmak zorunda değildir. Bununla birlikte makam bayrak bulunduğu yerlerde Türk Bayrağı da bulunur ve aynı ölçülerde, aynı direk modelinde olur. Her iki bayrak da firmanın ya da kurumun ciddiyetini gösterir ve makama aynı bir gösteriş katar.

Makam Bayrağı Fiyatları
Makam bayrağı fiyatları hakkında kesin bilgi vermek yanlış olur. Çünkü makam bayrakları kişinin zevkine göre tasarlanır ve boyutu, rengi modeli gibi etkenler fiyatlarda etkilidir. Bu nedenle makam bayrağı yaptırmak isteyen firmaların kurumsal firmalar ile irtibata geçerek siparişini vermesi ve vereceği siparişe göre fiyat istemesi gerekir. Ancak makam bayraklarının fiyatı bütçeyi sarsacak kadar yüksek değildir. Bununla birlikte bayrağının yaptırılacağı firmanın güvenilirliği ve kalitesi de bayrak fiyatlarını yakından etkiliyor. Ancak şuna dikkat etmek gerekir ki fiyatı ne olursa olsun kaliteli ürün satan firmaları tercih etmek gerekir.

Makam Bayrağı

Paslanmaz makam bayrak direkleri, 32mm çapında paslanmaz çelik (CR-Nİ) borudan imal edilmektedir. Paslanmaz çelik bayrak direklerimizin tamamı doğal korozyona karşı oldukça dayanıklı olup, yıllarca parlaklığını kaybetmez ve paslanmaya karşı da oldukça dirençlidir.

Makam bayrak direklerimizin tepesinde ay-yıldız alem bulunmaktadır. İsteğe bağlı olarak, her yükseklikte üretilebilen makam bayrak direkleri genellikle 2,30 metre olarak üretilmekte ve alt tablası, bayrağın devrilmemesini sağlayacak kadar ağırdır.

Makam bayrak direkleri, istenirse yanında bayrağı ile birlikte de satılmaktadır. Makam bayrak direklerinde genellikle 100cmx150cm büyüklüğünde Türk Bayrağı kullanılmakta olup Türk Bayrağı’na kalıp şeklinde durmasını sağlayan tela uygulaması yapılmıştır.

Bayrak direklerimiz genellikle makamlarda, salonlarda, Atatürk köşelerinde, eğitim kurumları girişlerinde ve diğer devlet dairelerinde kullanılmaktadır.

Üretmiş olduğumuz tüm krom makam direkleri, 304 CRNI kalite paslanmaz çelikten imal edilmektedir. Ürünlerimizin tamamı faturalı olup, Ankara da üretilen ürünlerimizin, siparişin ertesi günü tüm illerimize kargosu yapılmaktadır.

Makam Bayrağı Kullanım Alanları ve Özellikleri

100x150cm Çift kat Saten kumaş sarı yada gümüş saçaklı Makam Sancağı ( Sadece bayrağı ) birim fiyatı ( GÜNCEL FİYAT ALABİLİRSİNİZ ) + KDV

100x150cm Asetatlı ve telalı olarak makam bayrağı ( Sadece bayrağı ) birim fiyatı ( GÜNCEL FİYAT ALABİLİRSİNİZ ) + KDV

230cm Krom Makam bayrağı direği (döküm tabanı ile birlikte) birim fiyatı ( GÜNCEL FİYAT ALABİLİRSİNİZ ) + KDV

230cm Pirinç Makam bayrağı direği (döküm tabanı ile birlikte) birim fiyatı ( GÜNCEL FİYAT ALABİLİRSİNİZ ) + KDV

75cm Krom bariyer direk (döküm tabanı ile birlikte) birim fiyatı ( GÜNCEL FİYAT ALABİLİRSİNİZ ) + KDV

75cm Pirinç bariyer direk (döküm tabanı ile birlikte) birim fiyatı ( GÜNCEL FİYAT ALABİLİRSİNİZ ) + KDV

125cm Kadife örgülü bariyer kordonu birim fiyatı ( GÜNCEL FİYAT ALABİLİRSİNİZ )

Tüm makam bayrağı çeşitlerinde %50’ye varan indirim ve 1 günde kargo imkanını kaçırmayınız. Makam Bayrakları ve Ön Bariyerleri ve kordonları saten kumaştan üretilen, çift katlı, kenarları saçaklı (sarı sim, püskül) makam odalarında masa arkasına konulan bayraklardır ve bulunduğu makamı temsil eder. 100*150 cm standart ebatında üretilmesi zorunludur. Makam bayrakları, Türk bayrağı ve özel kurum bayrağı olarak imal edilmektedir. En sık kullanıldığı yerler resmi daireler, Cumhurbaşkanlığı forsu, Alay Komutanı forsu, Belediye Forsu Gibi Alanlarda Kullanılır. Makam bayrağının yanı sıra pirinç ve krom olmaz üzere 2 Çeşitte bayrak direği mevcuttur. Bayrak direklerinide makam bayrağı ile birlikte satın alabilirsiniz.

Gün geçtikçe bayrağımızı astığımız direk boyları yükselmektedir. Son dönemde imal ettiğimiz bayrak direklerinin boyları 80m’ye ulaşmıştır. Şirketimiz özellikle 20m ve üstü olan boydaki bayrak direklerinin emniyetine çok hassasiyet göstermektedir. Bu konuda son teknolojik gelişmelerle birlikte sürekli makine parkını yenilemekte,kendi mühendislerimizin yanı sıra özel mühendislik hizmetide alarak bütün teknik yeterlilikler,statik ve dinamik hesaplar yapılarak imalat yönlendirilmektedir. Amacımız sadece satış değil aynı zamanda güvenilir,emniyetli ve kaliteli ürünler sunmaktır. Ayrıca imalatını ve satışını yapmış olduğumuz bayrak direkleri ile ilgili Satış sonrası servis hizmeti de vermekteyiz.

Okullar, üniversiteler, silahlı kuvvetlerin makam odaları, çoğunlukla resmi dairelerde kullanılan makam bayrağı, adındanda anlaşıldığı gibi makam odalarında kullanılır. Fakat günümüzde makam bayrağı özel sektörlerdede kullanılmaktadır. Ofislerin gözdesi haline gelen makam bayrakları, bir diğer adıylada makam sancağı olarakta bilinir ve farklı duruşu ile hem ülkeleri hemde şirketlerin sembollerini oldukca kaliteli şekilde sergilemektedir. Makam bayrağının bütün çeşitlerini ve ölçülerini sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Kusursuz Tasarım. Her Çeşit Makam Bayrak İmalat & Satış Noktası.Seri Üretim Bayraklar.

Üstün Kalite Uygun Fiyat. Makineli Üretim.Kalite Öncelikli Hizmet.Müşteri Memnuniyeti.

Ofis Makam Bayrağı ve Her Türlü Bayrak İmalatı.Hızlı Kargo. Uygun Fiyat Almak İçin Arayın!

Uzman Ekip. Bayrak İmalatının Önde Gelen Firması Express’de Özel Fiyatları Kaçırmayın

Okullar Üniversiteler Çoğunlukla Resmi Dairelerde Kullanılan Makam Bayrağı Ofis Bayrakları

İstanbul Anadolu Yakası  Sarı Pirinç ve Krom Makam Bayrak Direği Hizmeti Vermekte Olduğumuz Bölgeler.

 • Adalar Makam Bayrak Direği
 • Ataşehir Makam Bayrak Direği
 • Beykoz Makam Bayrak Direği
 • Çekmeköy Makam Bayrak Direği
 • Kadıköy Makam Bayrak Direği
 • Kartal Makam Bayrak Direği
 • Maltepe Makam Bayrak Direği
 • Pendik Makam Bayrak Direği
 • Sancaktepe Makam Bayrak Direği
 • Sultanbeyli Makam Bayrak Direği
 • Şile Makam Bayrak Direği
 • Tuzla Makam Bayrak Direği
 • Ümraniye Makam Bayrak Direği
 • Üsküdar Makam Bayrak Direği

İstanbul Avrupa Yakası  Sarı Pirinç ve Krom Makam Bayrak Direği Hizmeti Vermekte Olduğumuz Bölgeler.

 • Arnavutköy Makam Bayrak Direği
 • Avcılar Makam Bayrak Direği
 • Bağcılar Makam Bayrak Direği
 • Bahçelievler Makam Bayrak Direği
 • Bakırköy Makam Bayrak Direği
 • Başakşehir Makam Bayrak Direği
 • Bayrampaşa Makam Bayrak Direği
 • Beşiktaş Makam Bayrak Direği
 • Beylikdüzü Makam Bayrak Direği
 • Beyoğlu Makam Bayrak Direği
 • Büyükçekmece Makam Bayrak Direği
 • Çatalca Makam Bayrak Direği
 • Esenler Makam Bayrak Direği
 • Esenyurt Makam Bayrak Direği
 • Eyüp Makam Bayrak Direği
 • Fatih Makam Bayrak Direği
 • Gaziosmanpaşa Makam Bayrak Direği
 • Güngören Makam Bayrak Direği
 • Kâğıthane Makam Bayrak Direği
 • Küçükçekmece Makam Bayrak Direği
 • Sarıyer Makam Bayrak Direği
 • Silivri Makam Bayrak Direği
 • Sultangazi Makam Bayrak Direği
 • Şişli Makam Bayrak Direği
 • Zeytinburnu Makam Bayrak Direği

Türkiye Geneli Sarı Pirinç ve Krom Makam Bayrak Direği Siparişleriniz İçin Bizi Arayabilirsiniz.

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak